czwartek, 14 maj 2015 00:00

Grupa V pracuje po montessoriańsku

Dzieci z grupy V bardzo chętnie pracują z materiałem rozwojowym Marii Montessori. "Pomóż mi samemu to zrobić" - jest wyznacznikiem rozumnej pedagogicznej wolności. Szczebel po szczeblu dziecko w swym rozwoju kroczy własna drogą. Swoje kroki wyznacza ono samo. "Usuwamy kamienie…
piątek, 24 kwiecień 2015 00:00

Święto Ziemi - grupa VII

"ZIEMIA - TO WYSPA ZIELONA" pod takim hasłem obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Celem akcji była popularyzacja haseł i działań na rzecz ochrony przyrody, uświadomienie dzieciom, że ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Na znak przyłączenia się do obchodów dzieci przyszły…
czwartek, 16 kwiecień 2015 00:00

Wiosenne prace w ogródku grupy VI

Wiosenne prace w przedszkolnym ogródku. Dzieci porządkują rabatki, sadzą kwiaty, sieją nasiona różnych ziół. Teraz codziennie obserwują zmiany zachodzące w przyrodzie.
wtorek, 14 kwiecień 2015 00:00

Zdrowe odżywianie grupa II

Wspólne oglądanie filmu pt. "Zachowaj równowagę" prowadzonego przez Pascala Brodnickiego. Rodzice z dziećmi wykonali piramidę zdrowego żywienia z wycinków gazet. Przygotowaliśmy zdrowe i kolorowe kanapki.
poniedziałek, 13 kwiecień 2015 00:00

Zdrowie - grupa VII

"Smacznie, zdrowo, kolorowo" - pod takim hasłem dzieci z grupy 7 poznały zasady racjonalnego żywienia. Własnoręcznie wykonane zabawne kanapki wszystkim bardzo smakowały.
czwartek, 09 kwiecień 2015 00:00

Muzyka jest wszędzie - grupa VII

Muzyka jest wszędzie... przekonały się o tym dzieci, które odwiedziły sklep muzyczny, poznały stare i nowe instrumenty a także samodzielnie je wykonały.